Kopciuszek na dawnych slajdach bohaterem zajęć bibliotecznych dla kl. IB w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Data: 20-01-2024

W Mediatece naszej szkolnej biblioteki pierwszoklasiści z klasy B, tuż po omówieniu ze swoją wychowawczynią "Kopciuszka" Hanny Januszewskiej, mogli poznać, w jaki sposób oglądali baśnie ich dziadkowie i rodzice. Stary, ale wciąż działający projektor z lat 80. XX w. "ANIA" daje wciąż radę i można było z jego pomocą obejrzeć na dawnych przeźroczach tę właśnie baśń. Później pierwszaki wysłuchały bajki muzycznej o Kopciuszku, tym razem w wersji patrona naszej szkoły, Jana Brzechwy na starej, trzeszczącej płycie winylowej. O dziwo,na pytanie: która  z wersji baśni o Kopciuszku podobała się uczniom najbardziej, dzieciaki odpowiadały zgodnie, że ta na winylu, a nawet, że jest ona lepsza od wersji filmowych widzianych przez uczniów wcześniej w internecie i telewizji. Czar dawnych sprzętów zgromadzonych w naszej bibliotece znów zadziałał i sprawił dzieciakom frajdę, pobudzając ich wyobraźnię. Do zobaczenia na następnych zajęciach w bibliotece!

tot. Gabriela Wichert

Grafika 1: Kopciuszek na dawnych slajdach bohaterem zajęć bibliotecznych dla kl. IB w  Bibliotece Szkolnej w Wicku
Grafika 2: Kopciuszek na dawnych slajdach bohaterem zajęć bibliotecznych dla kl. IB w  Bibliotece Szkolnej w Wicku
Grafika 3: Kopciuszek na dawnych slajdach bohaterem zajęć bibliotecznych dla kl. IB w  Bibliotece Szkolnej w Wicku