Zebraliśmy 3,5 tony elektro-odpadów - wielki sukces

zdjęcie grupowe 2B grafika
pakowanie elektrośmieci grafika
elektrośmieci grafika
Szkoła Podstawowa w Wicku zorganizowała zbiórkę elektrośmieci wraz z Urzędem Gminy w Wicku. Zbiórka zakończyła się sukcesem.

- Udało nam się zebrać przeszło 3,5 tony elektrośmieci. Jak się okazało stanowi to najlepszy wynik w regionie. Jest to wspólne dzieło, za które środowisko będzie nam z pewnością wdzięczne. - mówi Michał Sałata, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wicku

Taki dobry wynik był możliwy dzięki zaangażowaniu przede wszystkim uczniów Szkoły Podstawowej w Wicku, mieszkańców gminy, oraz jednostek organizacyjnych Gminy Wicko. Szkoła otrzyma za tą zbiórkę bon w kwocie około 500 zł na wyposażenie sportowe lub biurowe od głównego organizatora akcji w Polsce tj. Firmy Green Office Ecologist Sp. zoo. Przekazane urządzenia zostaną poddane utylizacji w sposób ekologiczny. Dzięki temu mniej tego typu sprzętów trafi na nielegalne wysypiska w lasach czy parkach.