Zdalna edukacja dla klas 5-8 aż do 27 lutego

Data: 26-01-2022

Szanowni Państwo,

Rozporządzenie zostało podpisane i zamieszczone dziś popołudniu aby dyrektorzy szkół mogli się z nim zapoznać. Tak więc co z niego wynika:

- uczniowie klas 1-4 mają zajęcia w trybie stacjonarnym na terenie szkoły,
- uczniowie klas 5-8 mają zajęcia w trybie zdalnym z domu,
- uczniowie posiadający orzeczenie z Poradni Psychologiczno-pedagogicznej będą mogli uczęszczać do szkoły w trybie stacjonarnym od najbliższego poniedziałku (31 stycznia) -> moja decyzja, gdyż wielu nauczycieli w tym także wspomagających jest w chwili obecnej na zwolnieniu lekarskim. Oczywiście tak jak poprzednio należy dostarczyć ręcznie wypisany wniosek z uzasadnieniem, wypełnić deklarację i oświadczenie, które są dostępne na stronie szkoły w zakładce "Dokumentacja Wewnątrzszkolna".

-> Oświadczenie rodzica\opiekuna na udział ucznia w zajęciach stacjonarnych w szkole (dot. uczniów z orzeczeniem lub opinią z PPP, uczniów uczęszczających na zajęcia Integracji Sensorycznej)

-> Deklaracja rodzica/opiekuna prawnego na zgodę funkcjonowania procedur ws. epidemii

Edukacja zdalna ma trwać do 27 lutego 2022 roku. Może także zostać wydłużona. Nauczycieli wspomagających poprosiłem o kontakt ze swoimi uczniami celem ustalenia sposobu połączenia. Uczniowie posiadający jedynie opinie tylko w uzasadnionych przypadkach będą mogli uczęszczać do szkoły jednak każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Z wyrazami szacunku,

Michał Sałata, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku