Zajęcia regionalne w bibliotece szkolnej o dawnych przedmiotach dnia codziennego naszych przodków

Data: 30-10-2021

Dawne przedmioty dnia codziennego naszych przodków były głównym tematem zajęć z edukacji regionalnej, przeprowadzonych Bibliotece Szkolnej w Wicku przez naszego ósmoklasistę, Maksymiliana Halasa, dla trzecioklasistów SP Wicko. Mimo młodego wieku i małego doświadczenia, Maksymilian przeprowadził profesjonalne i pełne niezwykle interesujących wiadomości zajęcia historyczne dla dzieci, wzbogacając swoją opowieść prezentacją multimedialną o przedmiotach codziennego użytku i pokazując eksponaty z własnej kolekcji: m. in. lampę naftową, nożyce, świder, żelazko na węgiel, dawną lokówkę do włosów czy kankę na mleko.

Podsumowaniem niezwykłej lekcji historii dla kl. IIIA i B SP Wicko w ostatni piątek października 2021 było rozdanie uczniom własnoręcznie przygotowanych przez naszego ucznia z kl. VIIIA układanek - zgadywanek z fotografiami dawnych narzędzi pracy mieszkańców wiosek i miasteczek sprzed wielu dziesięcioleci. Dziękujemy za wspaniałą lekcję o historii naszego regionu!

Zajęcia z historii regionu w Bibliotece Szkolnej w Wicku 1
Zajęcia z historii regionu w Bibliotece Szkolnej w Wicku 2