Zajęcia Patrolu WWF dla klas I-II w naszej szkole

Data: 22-09-2021

Zajęcia Patrolu WWF dla klas I-II w naszej szkole

Dziś (22.09.2021) w naszej szkole gościliśmy Patrol WWF (World Wide Fund for Nature), czyli ludzi odpowiedzialnych za ochronę przyrody nad naszym morzem. Przygotowali oni dla najmłodszych uczniów z klas I-II SP Wicko cykl przyrodniczych zajęć, które odbyły się w tutejszej Bibliotece Szkolnej.

Dzieciaki nie tylko wysłuchały ciekawego wykładu o tym, jak należy dbać o przyrodę na Pomorzu. Wśród czekających na nie atrakcji nie zabrakło modelu morświna, czylim bałtyckiego kuzyna delfinów. Obejrzały wygląd zwierząt mieszkających nad Morzem Bałtyckim i w jego wodach w prezentacji multimedialnej. Usłyszały dźwięki, jakie wydają morświny i foki.  Dzieci mogły też przeglądać i po zajęciach wypożyczyć pozostawione przez miłośników przyrody WWF materiały książkowe i ulotki promujące przedstawicieli flory i fauny, które są pod ochroną na Pomorzu.

Nasi uczniowie wiedzą już, że numer alarmowy 112 pozwoli im również wezwać Patrol WWF w razie wypadku z rannym zwierzęciem na plaży.

Dziękujemy za wspaniałe zajęcia ekologiczne i do zobaczenia na następnych lekcjach przyrody  z Patrolem WWF.

Dzieci oglądają model morświna
prezentacja WWF