Data: 19-12-2021

W ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem zdalnego nauczania w szkołach miłośnicy mang DKK Biblioteki SP Wicko zaprezentowali czytelnikom swoje prace plastyczne utrzymane w konwencji japońskich komiksów. Nie były to jedynie kalki bohaterów, występujących w ulubionych mangach naszych uczniów. Amelia Bikowska  z kl. VA i Tomasz Goike z kl. VIIB zaprezentowali w większości zupełnie oryginalne prace wymyślonych przez siebie i wykreowanych w całości postaci, którym nasi uczniowie nadali japońskie nazwy, a także niekiedy również obdarowali supermocami i wyjątkową osobowością.

Następny krok młodych artystów to stworzenie autorskich mang, które opublikuje nasza biblioteka. Trzymamy mocno kciuki za powodzenie tego projektu!

oprac. M.K.

Grafika 1: Wystawa prac klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku
Grafika 2: Wystawa prac klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku
Grafika 3: Wystawa prac klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku