Wycieczka siódmoklasistów do Łeby

Data: 19-06-2022

W okresie przedwakacyjnych wycieczek szkolnych okolice Łeby są - z oczywistych względów - najczęściej wybieranym kierunkiem wypoczynku i zwiedzania. Wydawać by się mogło, że niemal każdy z naszych uczniów bardzo dobrze zna tę miejscowość i jej historię. Nic bardziej mylnego!

Spośród siódmoklasistów, którzy wzięli udział w wycieczce krajoznawczej do Łeby 13-14 czerwca 2022, wielu odwiedziło wydmy ruchome po raz pierwszy w życiu. Duża część naszej młodzieży również po raz pierwszy spacerowała bulwarem przy Czarnym Stawku.

Mieliśmy szczęście do kapryśnej zazwyczaj w okolicach Łeby pogody. Dwa dni intensywnych spacerów i wędrówek odbywały się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Nie zabrakło też wspólnych zabaw sportowych w sali gimnastycznej tego ośrodka czy obowiązkowego spaceru przy zachodzie słońca na plaży. Przy okazji nasi uczniowie nie odmówili sobie skorzystania z atrakcji, jakie oferuje na trasie do morskiego brzegu Discovery Park.

Drugi dzień łebskiego pobytu stał pod znakiem edukacji. Nasza młodzież odwiedziła aleję z odciskami dłoni prezydentów RP, a następnie wzięła udział w zajęciach na temat historii Łeby w Bibliotece Miejskiej. Nie odmówiliśmy sobie odwiedzenia miejscowej lodziarni oraz piekarni Manufaktura.

Choć do domu było blisko, zobaczyliśmy wiele miejsc, których dotychczas nie znaliśmy. Obiecaliśmy sobie, że za rok powtórzymy nasz wspólny wyjazd!

Wycieczka siódmoklasistów do Łeby 1
Wycieczka siódmoklasistów do Łeby 2