Wycieczka klas ósmych do Dolnego Śląska

Data: 24-05-2022

W maju uczniowie klas ósmych wyjechali na wspólną wycieczkę do Karpacza. Wyprawa zaczęła się od nocnego przejazdu na Południe Polski. Pierwszego dnia wybraliśmy się na Śnieżkę. Zdobyliśmy ten mierzący 1602 m n. p. m. szczyt górski na piechotę. Nie był to łatwy spacer, bo cała trasa miała około 20 km, ale satysfakcja po dotarciu do Karpacza była ogromna. Niektórzy twierdzą, że to było ich pierwsze i ostatnie wejście na jakąkolwiek górę, ale liczymy, że jeszcze zmienią zdanie :-) .

Drugiego dnia było już trochę lżej i niżej. Wybraliśmy się do czeskiego Skalnego Miasta. Tutaj przeszliśmy wśród niezwykłych naturalnych atrakcji przyrodniczych i form skalnych przypominających różne kształty. Tutaj też odbyliśmy niezapomniany rejs łódkami po jeziorku przy opowieściach niesamowitego kapitana. Po południu pojechaliśmy do Kudowy-Zdroju i odwiedziliśmy jedyną w Polsce Kaplicę Czaszek. Kolejny dzień to wyjazd do Jeleniej Góry i zwiedzanie Zamku Chojnik, który znajduje się jedynie 627 m n. p. m. Po powrocie do Karpacza część z nas udała się do Hotelu Gołębiewski, aby skorzystać z kompleksu basenów Tropicana, a część na spacer po Karpaczu.

Ostatni dzień to wizyta we Wrocławiu. Spacerowaliśmy po mieście, zobaczyliśmy najważniejszy miejsca: plac Solny, budynki Uniwersytetu Wrocławskiego, Stary Rynek, Kamienicę Jasia i Małgosi i zwiedziliśmy Panoramę Racławicką. Program wycieczki był napięty i nie było czasu na nudę, więc wszyscy wróciliśmy zadowoleni.

oprac. Magdalena Wójcicka