Współpraca między szkołami jeszcze lepsza

Data: 09-07-2021

8 lipca 2021 roku nasz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wicku Pan Michał Sałata odwiedził zaprzyjaźnioną z naszą - Szkołę Podstawową im. Błogosławionej siostry Julii Rodzińskiej w Nawojowej gdzie omówił z Panem Dyrektorem Jackiem Musiałem bieżącą współpracę między szkołami. Ustalono, że obie Szkoły będą wspólnie starać się w jeszcze większym stopniu niż do tej pory pozyskiwać środki zewnętrzne na wymianę młodzieży w ramach promocji kultury regionalnej a także wspólnych wyjazdów zagranicznych po pandemii. Ciekawym pomysłem mogą być wspólne warsztaty i programy edukacyjne. Ponadto Pan Jacek oprowadził naszego Dyrektora po swojej szkole. Gmina Nawojowa jest gminą partnerską Gminy Wicko. Nasz Dyrektor wręczył Panu Jackowi na pamiątkę obraz na płótnie przedstawiający szkołę w Wicku z lotu ptaka oraz regionalne smakołyki z terenu Wicka i okolic.

Grafika 1: Współpraca między szkołami jeszcze lepsza