Wspólne czytanie "Dziadów" z klasami starszymi w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Data: 30-10-2021

Tuż przed zbliżającymi się Zaduszkami polonistki wraz z bibliotekarką SP Wicko zorganizowały wspólne czytanie części II "Dziadów" Adama Mickiewicza dla klas VII i VIII tutejszej SP. W steatralizowanej jesiennej scenerii biblioteki szkolnej młodzież poznała trudny tekst dziewiętnastowiecznego wieszcza. Przy okazji bliższego poznania lektury obowiązkowej uczniowie mogli porównać pradawne słowiańskie obyczaje związane z upamiętnianiem swoich przodków i przyrównać to do dzisiejszych zabaw związanych z popularnymi obchodami Halloween.

W każdej ze starszych klas uczniowie zaangażowali się w odgrywanie poszczególnych ról w romantycznym dramacie, na równi z dorosłymi.

Spotkanie wickowej młodzieży z romantyczną wizją Zaduszek wsparł Sklep Dead Can Talk z gadżetami inspirowanymi literackimi klasykami, który podarował dla wszystkich uczniów wizytówki i naklejki. Dziękujemy!

Wspólne czytanie "Dziadów" 1
Wspólne czytanie "Dziadów" 2