Włączamy się w ogólnopolski projekt „Mistrzyni Szymborska”

Data: 06-02-2023

Szkoła Podstawowa w Wicku włączyła się w ogólnopolski projekt „Mistrzyni Szymborska”, którego celem jest przede wszystkim upamiętnienie roku Wisławy Szymborskiej. Realizacja tego przedsięwzięcia ma na celu także m. in. budzenie zainteresowania poezją i polskim dziedzictwem kulturowym, uwrażliwienie na  ogólnoludzkie zasady moralne, kształtowanie świadomości kulturowej, rozwijanie zdolności kreatywnego myślenia oraz umiejętności samodzielnego prezentowania wyników pracy. Opiekunami projektu są: Anna Burak, Dorota Halas, Magdalena Wójcicka.

Do projektu zgłosili się chętni uczniowie z klas IV – VIII. To przede wszystkim od nich zależy, jakie działania podejmiemy. Pomysłów jest sporo, wiele z nich zakłada połączenie kilku dziedzin: literatury, muzyki, plastyki, a nawet… języka angielskiego i technologii komputerowych.

Projekt będzie realizowany do czerwca 2023 roku.

D. Halas

Grafika 1: Włączamy się w ogólnopolski projekt „Mistrzyni Szymborska”