Wizyta uczniów SP Szczenurze w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Data: 22-10-2023

Podczas trwania Festiwalu Nauki w SP Wicko dla uczniów z trzech szkół z naszej gminy uczniowie kl. VII i VIII SP Szczenurze odwiedzili również Bibliotekę Szkolną w Wicku. Prócz zwiedzania wszystkich pomieszczeń: części multimedialnej z księgozbiorem najstarszych zasobów biblioteki, Narnii - wypożyczalni oraz zbiorów Mediateki, uczniowie mieli okazji skorzystać z omówienia ekspozycji na korytarzu bibliotecznym, poświęconej jednemu z patronów 2023 roku, Mikołajowi Kopernikowi. Plansze poglądowe podarowane nam z warszawskiego Archiwum Polskiej Akademii Nauk były drogowskazami dla młodzieży po niezwykłych losach Kopernika - czołowego przedstawiciela europejskiej elity intelektualnej czasów renesansu.

Dziękujemy Wam za odwiedziny i uważne wysłuchanie prelekcji.

Wizyta uczniów SP Szczenurze w Bibliotece Szkolnej w Wicku 1
Wizyta uczniów SP Szczenurze w Bibliotece Szkolnej w Wicku 2