Warsztaty z translatoryki dla siódmoklasistów w bibliotece szkolnej

Data: 27-04-2023

W czwartek, 27 kwietnia 2023, uczniowie klasy VIIA uczestniczyli w warsztatach z translatoryki przeprowadzonych przez Panią Martę Tandek. W trakcie zajęć siódmoklasiści dowiedzieli się, na czym polega praca tłumacza, ile można zarobić w tym zawodzie i jakie rodzaje tłumaczeń wyróżniamy. Uczniowie mieli okazję przetłumaczyć tytuły lektur szkolnych, korzystając zarówno ze słowników tradycyjnych, jak i aplikacji translatorskich. Kolejnym zadaniem było odnalezienie polskich odpowiedników angielskich cytatów z "Małego Księcia"; tu uczniowie polegali wyłącznie na swoich zdolnościach językowych. Warsztaty miały na celu ukazanie uczniom możliwości zawodowych związanych ze znajomością języków obcych.

oprac. tekstu i fot. Marta Tandek