Warsztaty z "Projektorem"

Data: 27-04-2023

Uczniowie z klasy VIIa wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach Programu Projektor.

Projektor jest programem Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.

Program łączy aktywnych studentów, nauczycieli oraz ekspertów. Skierowany jest do uczniów klas IV - VII szkół podstawowych z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Warsztaty pomagają uczniom rozwijać wrażliwość społeczną, umiejętności współpracy z rówieśnikami, samodzielność w definiowaniu problemów i tworzeniu rozwiązań oraz odwagę do realizacji pomysłów.

W szkole odbyły się dwa spotkania prowadzone przez wolontariusza - Giovanniego, studenta Politechniki Gdańskiej. Pierwsze warsztaty dotyczyły zdiagnozowania problemu, który uczniowie uważają, że jest najistotniejszy dla ich dalszego rozwoju. Drugie warsztaty w pełni były poświęcone wybranemu zagadnieniu, tj. osobistemu szczęściu.

Źródło info i fot. FB SP Wicko