Data: 31-10-2023

W piątek, 27 października 2023, nasi ósmoklasiści  z samego rana zostali zaangażowani do działań warsztatowych z zaproszonym do biblioteki szkolnej gościem - Panią Teresą Fikus-Mach. Na co dzień Pani Teresa uwielbia podróżować, czerpiąc wiedzę i doświadczenie ze swoich wędrówek nie tylko po najbliższym regionie Kaszub. Jako przewodnik turystyczny oprowadza wycieczki w okolicy Zamku w Krokowej i opowiada o urokach tej ziemi turystom polskim i zagranicznym. W piątek zgodziła się przyjechać do naszej biblioteki, by podzielić się z nami wiedzą na temat nie tylko naszego regionu, ale zwróciła też naszym nastolatkom uwagę na wartość podróżowania w ogóle. Podczas zajęć warsztatowych ósmoklasiści wspólnie napisali wiersz poświęcony Wicku i najbliższej okolicy. Wspominali i opisywali też swoją niedawną podróż do Paryża. Dziękujemy Pani Teresie za przybycie do SP Wicko i poprowadzenie spotkania z tutejszą młodzieżą.

oprac. tekstu i fot.: M. Kubiak

Grafika 1: Warsztaty podróżnicze w naszej bibliotece - spotkanie z przewodniczką regionalną z Krokowej, Panią Teresą Fikus-Mach