Uroczystość ku czci ofiar Marszu Śmierci w Gęsi

Data: 27-09-2021

26 września, w niedzielę, odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary Marszu Śmierci. Jak co roku w ostatnią niedzielę września o godz. 13.15, przy obelisku w Gęsi, spotkali się przedstawiciele lokalnych władz państwowych i kościelnych, samorządowcy oraz mieszkańcy powiatu lęborskiego.

Uczniowie z naszej szkoły, przygotowani przez p. Piotra Neumüller oraz p. Ewę Wrońską przypomnieli historię obozu ewakuacyjnego w Gęsi. Adriana oraz Maksymilian – prowadzący montaż słowno-muzyczny z ramienia Szkoły Podstawowej w Wicku odczytali fragmenty pamiętników byłych więźniów. Ksiądz Krzysztof Kozakiewicz zmówił modlitwę za zmarłych. Na koniec uroczystości przybyłe delegacje złożyły kwiaty przy obelisku.

Adrianna i Maksymilian
Wójt Gminy Wicko z gośćmi