Udział naszych uczniów w ogólnopolskiej akcji: „Mamy Niepodległą! 2021”

Data: 14-11-2021

Narodowe Święto Niepodległości można obchodzić na wiele sposobów. W tym roku postanowiłyśmy zachęcić uczniów do… wysyłania życzeń z tej okazji w ramach akcji „Mamy Niepodległą! 2021”.

„Mamy Niepodległą!” jest ogólnopolską akcją społeczną skierowaną do wszystkich, bez względu na wiek, poglądy i zainteresowania. Jej pomysłodawcy już od 2013 roku zachęcają do tego, by pocztówką, która zmniejsza dystans między nadawcą a odbiorcą, promować radosne świętowanie w całej Polsce. Każda z edycji akcji to trzy różne projekty kartek okolicznościowych autorstwa uznanych artystów, promocja nowoczesnego patriotyzmu i upowszechnianie dzielenia się pozytywnymi emocjami.

Pocztówka ma ponadczasową symbolikę: niesie z oddali pozdrowienia i jest wyrazem pamięci. Ten nieco zapomniany sposób komunikowania się wykorzystali uczniowie z klas: Va, VIa oraz VIIIc. Już samo układanie życzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości wzbudziło pozytywne emocje. Mamy nadzieję, że radość odbiorców kartek była jeszcze większa.

Link do akcji:

Anna Burak, Dorota Halas