Uczniowie trenowali pod okiem mistrza świata!

Data: 28-10-2021
28 października 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku prelekcję sportową w tym zajęcia praktyczne z uczniami klas czwartych prowadził Marcin Prus - siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski. Na wstępie dzieci obejrzały animację pt. "Jak zostać mistrzem Polski w piłce siatkowej". Filmik opowiadał o spełnianiu marzeń przez małego orzełka - Kubusia, który dzięki ciężkiej pracy oraz wewnętrznej motywacji zostaje przyjęty do kadry narodowej. Następnie dzieci wraz z naszym mistrzem wykonywały szereg ćwiczeń z piłką siatkową. Spotkanie to miało na celu zachęcenie dzieci i młodzieży ze wszystkich Szkół Podstawowych z terenu Gminy Wicko do zapisania się do nowo-powstającej gminnej drużyny siatkarskiej dziewcząt i chłopców z klas 4-6. Spotkanie organizacyjne wszystkich zainteresowanych zaplanowano na 4 listopada 2021 roku, na godzinę 15.30 na sali gimnastycznej w szkole w Wicku. Co najważniejsze zajęcia te będą w całości bezpłatne. Jednak będą odbywały się po godzinach lekcyjnych.

- Niezmiernie ważne jest wdrażanie wszelkich aktywności sportowych wśród młodych ludzi. Po wielu tygodniach zdalnej edukacji w poprzednim roku szkolnym takie działania są wręcz niezbędne. - mówi Michał Sałata, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wicku.
dzieci słuchają prelekcji
uczennica w koszulce mistrza