Uczniowie SP Wicko przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2023”

Data: 17-03-2023

W czwartek, 16 marca 2023, uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2023”. Udział w nim jest już tradycją naszej szkoły. Konkurs rozpoczął się powitaniem uczestników i krótką przemową Pani Dyrektor. Wzięło w nim udział aż 45 uczniów z klas II – VIII. Pisali oni konkurs w czterech kategoriach, które obejmowały następujące klasy:

- „Żaczek” – klasy II

- „Maluch” – klasy III i IV

- „Beniamin” – klasy V i VI

- „Kadet” – klasy VII i VIII.

Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Mimo tego, że na wyniki trzeba będzie jeszcze zaczekać, my i tak jesteśmy dumni z tego, że mamy tak dużą grupę uczniów zainteresowanych matematyką i pogłębianiem swojej wiedzy w tym zakresie.

oprac. Ewa Jańczuk

fot. Katarzyna Piotrowska