Data: 26-04-2024

W poniedziałek, 22 kwietnia 2024, uczniowie klas I-III wybrali się do Słupska na przedstawienie teatralne pt. "Polskie miasta w baśni i legendzie", w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Główni bohaterowie spektaklu - dziadek Kazimierz i wnuczek Bolek - zabrali oglądających, za sprawą czarodziejskiego lustra, do dawnych czasów, czasów baśni i legend. I tak dzieci poznały historię hejnału mariackiego, poznańskich koziołków, warszawskiego bazyliszka, legendę o królu Popielu czy naszym polskim godle z Orłem Białym. Wszyscy wyszli z przedstawienia pełni wrażeń i emocji.

Kolejnym punktem naszego pobytu w Słupsku było jego zwiedzanie, w którym pomogli nam przewodnicy z Centrum Informacji Turystycznej. Dzieciom udało się zobaczyć najważniejsze miejsca tego miasta. Największe wrażenie zrobiły na dzieciach tematyczne murale związane z bajkami, muzyką czy historią miasta oraz słupskie niedźwiadki szczęścia, których pogłaskanie jest dobrą wróżbą, co - oczywiście - wszyscy uczynili:)

Źródło info i fot.: FB SP Wicko

Grafika 1: Uczniowie klas I-III pojechali do Słupska na przedstawienie teatralne pt. "Polskie miasta w baśni i legendzie"
Grafika 2: Uczniowie klas I-III pojechali do Słupska na przedstawienie teatralne pt. "Polskie miasta w baśni i legendzie"