Uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego z Wicka wzięły udział w ogólnopolskim spotkaniu Szkolnych Klubów Europejskich w Warszawie

Data: 19-06-2022

Uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego - Adrianna Lubińska oraz Hanna Keidrowska z kl. VIIIC - wzięły udział w ogólnopolskim spotkaniu Szkolnych Klubów Europejskich w Warszawie.

Szkolne Kluby Europejskie są organizacjami przyszkolnymi, które zrzeszają uczniów zainteresowanych sprawami europejskimi, wartościami demokratycznymi oraz wielokulturowością. Kluby promują autonomiczne działania uczniów.

Spotkanie SKE było szansą na poznanie innych osób zaangażowanych w pracę klubów. Dało możliwość wymiany doświadczeń oraz planowania przyszłych działań. Wizyta w Warszawie rozpoczęła  się od zwiedzania starego miasta, następnie odbyły się warsztaty o możliwościach, jakie Unia Europejska daje młodym obywatelom. Następnie udaliśmy się na spacer europejski po warszawskiej Woli.  Drugiego dnia odbyły się warsztaty o tym, jak działać społecznie i skutecznie komunikować się w grupie.

Spotkania organizowane są przez Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz Fundację Geremka dzięki dofinansowaniu Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.

Szkolny Klubu Europejski w Wicku "Europejska Siódemka" realizował w tym roku szkolnym szereg przedsięwzięć promujących wartości europejskie. Kolejne nasze działanie - Piknik Europejski - odbędzie się 22 czerwca.

oprac. Anna Burak

SKE z Wika na wycieczce w Warszawie 1