Turniej literacki dla klas V już za nami...

Data: 30-04-2023

W piątek, na rozpoczęcie długiego majowego weekendu, klasy V SP Wicko stanęły do rywalizacji w Bibliotece Szkolnej w Wicku w drużynowym turnieju literackim, sprawdzającym znajomość lektur. Była to również świetna forma literackiej powtórki i zabawy dla wszystkich piątoklasistów.

Do udziału w 3 konkurencjach turnieju zgłoszone zostały po 2 trzyosobowe drużyny z każdej klasy V SP Wicko. Z klasy VA były to FC Zakolaki w składzie: Oliwier Andriskowski, Wiktor Tandek i Mateusz Waleśkiewicz oraz Princeski (skład: Kinga Detlaf, Marta Pawłowska, Urszula Wolańska).

Z klasy VB wystartowały: Trójca Mądrości (Antoni Drzazgowski, Miłosz Filipionek i Jan Lodziński) oraz Tajemnicze Dziewczyny (Anna Hertha, Weronika Łyźniak, Zuzanna Stępień).

Najwięcej emocji przyniosła walka o punkty podczas gry planszowej rozgrywanej w czytelniczej przestrzeni naszej bibliotecznej "Narnii". Trzeba było wykazać się nie tylko dużą wiedzą na temat przeczytanych lektur, ale też mieć szczęście w losowaniu. Łut szczęścia nie wszystkim jednak dopisał, a niektórych zgubiła też zbytnia pewność siebie. Losy turniejowego zwycięstwa ważyły się do ostatniej chwili. Potrzebna była dogrywka.

Ostatecznie zwyciężyła chłopięca drużyna VB, czyli Trójca Mądrości, przed Tajemniczymi Dziewczynami z kl. VB i Princeskami z kl. VA. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród były: oddziały IPN, Fundacja Burza Mózgów, Wydawnictwo Zakamarki oraz Muzeum II Wojny Św. w Gdańsku. Wszystkim sponsorom składamy gorące podziękowania, a drużynie chłopców z kl. VB gratulujemy zwycięstwa!

Organizatorkami turnieju literackiego dla kl. V SP Wicko były: polonistka Dorota Halas i bibliotekarka szkolna Magdalena Kubiak.

oprac. tekstu i fot. M.K.