Trzecioklasiści A i B poznali szkoły i biblioteki w innych krajach i kontynentach

Data: 14-02-2022

Pierwsze 2 tygodnie lutego 2022 były dla naszych trzecioklasistów SP Wicko bardzo pracowite. Dzieci wzięły udział m. in. w zajęciach bibliotecznych poświęconych szkołom i bibliotekom z całego świata. Były wśród nich biblioteki najpiękniejsze i najdziwniejsze, a także najbardziej egzotyczne i trudno dostępne szkoły z wszystkich kontynentów.

Inspiracją do pokazania naszym uczniom szkół z różnych krajów było opowiadanie Renaty Piątkowskiej z książki  „Moje prawa, ważna spawa!”. Tematem opowieści były losy afrykańskich dzieci i ich niełatwa droga do zdobycia edukacji.

Celem zajęć było uświadomienie naszym uczniom, że edukacja w szkole to nie tylko ich obowiązek, ale także przywilej i prawo, z którego mogą bezpłatnie korzystać.

Źródło obrazka: Wydawnictwo Literatura

Moje prawa, ważna sprawa! - Wyd. Literatura