Data: 16-09-2023

Naszymi reprezentantami w tegorocznych Wielobranżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski w Tenisie byli Piotr Ernest i Monika Formela, pracownicy SP Wicko, reprezentujący branżę edukacyjną.

Amatorskie mistrzostwa ludzi na co dzień wykonujących różne profesje i zajmujących się często zupełnie niezwiązanymi z żadnym sportem zajęciem stają się coraz popularniejsze i co roku coraz liczniej obsadzone. W tym sezonie było to aż 162 osoby, biorące udział w stołecznym turnieju na 18 kortach. Zmagania sportowe odbyły się już po raz czwarty – tym razem w Warszawie. Głównym organizatorem zawodów była Fundacja Aktywni dla Polski. Tym bardziej cieszą regularne starty reprezentantów z okolic Wicka w tych cieszących się powodzeniem rozgrywkach.

Warto bowiem podkreślić, że występy naszych miłośników białego sportu w krajowych zawodach stają się powoli piękną tradycją, pozwalającą na promocję szkoły i gminy Wicko w o wiele szerszym zasięgu niż granice powiatu lęborskiego czy województwa pomorskiego.

To zasługa przede wszystkim Piotra Ernesta, który niestrudzenie od wielu już lat zaszczepia wśród lokalnych mieszkańców zamiłowanie do tego szlachetnego sportu. Na co dzień nauczyciel informatyki i techniki w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku, wśród wielu talentów, może również pochwalić się licencją instruktora tenisa ziemnego. W praktyce pozwala to na poszukiwania zwłaszcza wśród młodego pokolenia sportowych talentów i daje możliwość propagowania w naszym regionie zdrowego trybu życia pod znakiem sportowej rywalizacji w duchu fair play.

Monika Formela i Piotr Ernest, startujący w drużynie pod nazwą SPW, czyli w skrócie Szkoła Podstawowa Wicko, za swój występ otrzymali pamiątkowe medale, które dla kolejnych sportowców z naszej gminy niech będą zachętą do kontynuowania zajęć tenisowych na lokalnym terenie. Profesjonalny sprzęt sportowy czeka na dużych i małych amatorów białego sportu. Zatem ruszajmy na korty, bo warto! A Monice Formeli i Piotrowi Ernestowi gratulujemy udanych występów w ogólnopolskich rozgrywkach i gorąco dziękujemy za reprezentowanie naszej lokalnej społeczności w Warszawie.

Grafika 1: Tenisiści z Wicka zaprezentowali swoje umiejętności w ogólnopolskich rozgrywkach na kortach „Warszawianki”
Grafika 2: Tenisiści z Wicka zaprezentowali swoje umiejętności w ogólnopolskich rozgrywkach na kortach „Warszawianki”
Grafika 3: Tenisiści z Wicka zaprezentowali swoje umiejętności w ogólnopolskich rozgrywkach na kortach „Warszawianki”
Grafika 4: Tenisiści z Wicka zaprezentowali swoje umiejętności w ogólnopolskich rozgrywkach na kortach „Warszawianki”