Szóstoklasistki przygotowują zajęcia biblioteczne dla pierwszaków

Rozpoczęły się obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Data: 05-10-2022

Już w ten piątek (7 października 2022) odbędzie się pasowanie na czytelników kl. I. W tegorocznych zajęciach bibliotecznych dla pierwszaków aktywnie uczestniczą uczennice klasy szóstej pod kierunkiem swojej wychowawczyni, Doroty Halas. Maja Szweda, Adrianna Kozdrowska i Amelia Aurelia Bikowska przez cały tydzień poprzedzający uroczystość w naszej bibliotece przygotowują się do odpowiedzialnej roli przewodników po labiryncie biblioteki w świecie książek. Dzięki temu uczniowie klasy IA Szkoły Podstawowej w Wicku szybko nauczą się, jak prawidłowo wypożyczać książki, jak należy zachowywać się w bibliotece i w jaki sposób samodzielnie wybrać sobie książkę z księgozbioru, odpowiednią dla ich wieku. Dziękujemy szóstoklasistkom za zaangażowanie się w działania edukacyjne dla najmłodszych uczniów W Bibliotece Szkolnej w Wicku.