Sukcesy naszych uczniów w Lidze Matematycznej i "Mathmanie"

Data: 26-03-2023

W ostatnim tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych uczestnicząc w kolejnych etapach konkursów matematycznych.

We wtorek, 21 marca, nasz uczeń klasy VIIIb Kajetan Czech wziął udział w II etapie – powiatowym, tzw. ćwierćfinale konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego. Zakwalifikował się do niego, uczestnicząc w I etapie - międzyszkolnym, tzw. etapie zadań domowych.

W piątek,  24 marca, Jan Wicki z  klasy IIIa oraz Mikołaj Lewicki z klasy VIIIb reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „MATHMAN”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Redkowicach.

Uczestnicy  obu konkursów zmierzyli się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. Na  wyniki będziemy musieli jeszcze zaczekać.  Jednakże już w tej chwili jesteśmy dumni z tego, że w naszej szkole są uczniowie, dla których matematyka jest „Królową nauk”.

oprac. E. Jańczuk

Źródło fot. Obraz Robert Owen-Wahl z Pixabay

Grafika 1: Sukcesy naszych uczniów w Lidze Matematycznej i "Mathmanie"