Strefa Komiksu przy Bibliotece Szkolnej w Wicku już otwarta

Data: 28-04-2023

Biblioteka Szkolna w Wicku regularnie poszerza swoje zbiory. Wszystkie komiksy zyskały od tego momentu swoją osobną strefę na korytarzu bibliotecznym przy głównym wejściu do biblioteki. Gorąco dziękujemy uczniom za pomoc w przenoszeniu i układaniu w nowym miejscu całej naszej komiksowej kolekcji, w szczególności Oli Piotrowicz z kl. VIIIA, która również jest autorką pięknej tablicy informującej o naszej Strefie Komiksu.

Wśród komiksowych wydań znajdują się klasyki dziecięce, m. in. z Kaczorem Donaldem, Ptaśkiem, Smerfami, Kajkiem i Kokoszem, Asterixem i Obelixem, Rin Tin Tinem i Lucky Luckiem. Ale są też opowieści obrazkowe fantasy, w stylu komiksowej wersji "Wiedźmina" albo sensacyjne "Przygody Sherlocka Holmesa" lub komiksy z superbohaterami: Batmanem, Supermanem czy Spidermanem. Sporą grupę stanowią komiksy na temat II wojny światowej (np. o Westerplatte, bohaterskich obrońcach Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku czy o działalności Ireny Sendlerowej) oraz opisujące inne  ważne historyczne wydarzenia, np. bitwę pod Grunwaldem i odsiecz wiedeńską.

Komiksy dla dzieci i młodzieży można przeglądać, czytać na miejscu i wypożyczać w naszej bibliotece. Pamiętajcie, że japońskie mangi przeznaczone są tylko dla starszej młodzieży za zgodą rodziców. Zapraszamy do korzystania z naszej Strefy Komiksów!

Strefa Komiksów 1
Strefa Komiksów 2