"Spotkania z literaturą na czas jednej klepsydry" - czytamy fragmenty "Cyberiady" i "Bajek robotów" Stanisława Lema

Nowa akcja czytelnicza w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Data: 28-09-2021

"Spotkania z literaturą na czas jednej klepsydry" - czytamy fragmenty "Cyberiady" i "Bajek robotów" Stanisława Lema, czyli nowa akcja czytelnicza w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Czwartoklasiści SP Wicko z kl. IVA rozpoczęli dziś (tj. 27.09.2021) akcję biblioteczną, która w październiku odbywać się będzie cykliczne pod nazwą ”Spotkania z literaturą na czas jednej klepsydry”. Uczniowie wspólnie z nauczycielem odczytali tekst z gatunku science fiction pt. „Trzej elektrycerze”, czyli jedną z „Bajek robotów” Stanisława Lema, patrona 2021 roku.

Sekundy i minuty odmierzane ziarenkami piasku w dawnej klepsydrze będą pretekstem do regularnego wspólnego czytania tekstów lekturowych i okolicznościowych przez nauczycieli i uczniów z wszystkich klas Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku. Akcja czytelnicza "Spotkań z literaturą na czas jednej klepsydry" będzie częścią jesiennych trzydziestodniowych obchodów października – Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Kl. VIA czyta bajkę S. Lema "Trzej elektrycerze" przy klepsydrze 2
Kl. VIA czyta bajkę S. Lema "Trzej elektrycerze" przy klepsydrze 1