"Sierotka Marysia" Marii Konopnickiej na starych przeźroczach pokazana pierwszakom w naszej Mediatece

Data: 20-11-2022

W piątkowy poranek (18 listopada 2022) kl. IA wzięła udział w zajęciach medialnych w naszej nowej Mediatece Biblioteki Szkolnej w Wicku. Dzieci przeniosły się w czasie i - jak niegdyś ich dziadkowie - oglądały na starych czarno-białych przeźroczach bajkę o sierotce Marysi i krasnoludkach na podstawie klasycznej książki Marii Konopnickiej, literackiej Patronki tego roku. Czar dawnych bajek na przeźroczach wyświetlanych przy pomocy projektora "Ania" z lat 80.  XX wieku podziałał na wyobraźnię najmłodszych uczniów. Z uwagą słuchali czytanych przez ich wychowawczynię i bibliotekarkę tekstów pod wyświetlanymi rysunkami. Najważniejsze, że sierotka znalazła swój nowy dom, a pomogły jej w tym krasnoludki. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci wysłuchały kilku wybranych wierszy Konopnickiej,  na czele z najbardziej znanym "Stefkiem Burczymuchą".