Przygotowania do ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Data: 01-10-2022

W czwartek, 29 września 2022, piątoklasistki zaangażowały się w przygotowania do tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, organizowanej co roku także w naszej bibliotece szkolnej. Hasłem przewodnim ogólnopolskiej akcji czytelniczej w tym roku brzmi: „To się musi powieść”, a skoro powieść, to wybraliśmy do wspólnego czytania powieściowe lektury klas V i VI: „Chłopcy z placu Broni” Ferenca Molnara i „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego.

Dziewczyny z klas piątych w grupach najpierw zaprojektowały szkice na podstawie swoich pomysłów, a potem zabrały się do roboty. W efekcie zespołowych działań powstały plansze  i plakaty tematycznie związane z klasyczną lekturą węgierskiego klasyka, zapraszające do wspólnej lektury, które stały się ozdobą naszej wypożyczalni  - bibliotecznej „Narnii”. Dziękujemy!

Piątoklasistki zaangażowane w przygotowania do "Nocy Bibliotek" W Bibliotece SP Wicko 1
Piątoklasistki zaangażowane w przygotowania do "Nocy Bibliotek" W Bibliotece SP Wicko 2
Piątoklasistki zaangażowane w przygotowania do "Nocy Bibliotek" W Bibliotece SP Wicko 3