Przedstawiciel Patrolu WWF z Łeby spotkał się z naszymi uczniami klas III-IV

Data: 02-10-2021

Przedstawiciel Patrolu WWF z Łeby spotkał się z naszymi uczniami klas III-IV SP Wicko

W ramach przypadającego na dzień przed spotkaniem z Patrolem WWF Światowego Dnia Ptaków Pan Irek - przyrodnik z Łeby reprezentujący WWF na tym terenie - spotkał się z naszymi trzecio- i czwartoklasistami. Tematem spotkań z przyrodą były nie tylko nadmorskie ptaki występujące na Pomorzu, ale również inni przedstawiciele bałtyckiej flory i fauny, zwłaszcza te gatunki, które są zagrożone wyginięciem i wymagają szczególnej ochrony. Dzięki interesującym materiałom edukacyjnym, które Pan Irek wypożyczył Bibliotece Szkolnej w Wicku, dzieciaki z wielką ochotą brały udział we wspólnym układaniu przyrodniczych puzzle i przyglądały się naturalnej wielkości modelowi morświna. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie cyklu zajęć z WWF.

IIIA układa przyrodnicze puzzle
IIIB słucha wykładu Pana Irka
kl. IIIA na spotkaniu z WWF
kl. IVA przygląda się pomorskim zwierzętom na układance