Projekt żeglarski przeznaczony dla naszej młodzieży - są jeszcze wolne miejsca!

Data: 12-10-2021

Szkoła w Wicku została partnerem europejskiego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 "Pomorskie Żagle wiedzy". Projekt ten skierowany jest do dzieci i młodzieży z klas IV-VII. Celem projektu jest integrowanie grupy poprzez ciekawe zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, Projekt nastawiony jest na kształtowanie kluczowych kompetencji w ramach szeroko rozumianej edukacji morskiej i żeglarskiej. Udział w projekcie oraz liczne wyjazdy są całkowicie bezpłatne. Projekt zakłada organizację wielu wizyt studyjnych, wycieczek krajoznawczych, wyjazdów do różnych instytucji morskich takich jak: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku czy choćby Muzeum Rybołówstwa w Helu. Przewidziane są także biwaki oraz warsztaty na wodzie. Działania te będą odbywały się po godzinach lekcyjnych. Planowane zakończenie projektu w grudniu 2022 roku. Zachęcamy rodziców do zapisywania dzieci oraz pobierania deklaracji od wychowawców klas. Liczba miejsc ograniczona. Zachęcamy do udziału bo naprawdę warto. Opiekunami dzieci w czasie całości projektu będą nauczyciele z naszej szkoły. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z wychowawcą.

fot. http://edukacjamorska.pomorskie.eu
fot. sopot.pl