Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku

Podsumowanie działalności Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego w II sem. roku szk. 2021/2022

Data: 21-06-2022

W środę, 30 marca 2022, została przeprowadzona prelekcja dla klas: IIA, IIB, IVA i IVB przez Panią Kingę Krzyżaniak, członkini lęborskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”.

Podczas spotkania  uczniowie mogli doświadczyć, jak osoby z autyzmem lub ze spektrum autyzmu odbierają otoczenie. Osoby cierpiące na zaburzenia ze spektrum autyzmu każdego dnia żyją w niedostosowanej dla siebie rzeczywistości pełnej bodźców, których jest dla nich za dużo, odczuwanych za mocno i słyszanych zbyt głośno.

Ludziom ze spektrum autyzmu  możemy pomóc. Powinniśmy spróbować ich zrozumieć. Trochę poczytać, coś obejrzeć, dowiedzieć się więcej na temat tego problemu.Nie oceniać ich i nie osądzać. 

Pragniemy podziękować Pani Kindze Krzyżaniak za rozmowę uświadamiającą i pokazującą, czym jest autyzm.

W naszej szkole już 1 kwietnia, w przeddzień Światowego Dnia Autyzmu, rozpoczęliśmy obchody tego święta. Uczniowie przyszli ubrani na niebiesko, jak również wzięli udział w konkursach na temat autyzmu. Równocześnie rozpoczęliśmy "akcję nakrętka", która zakończyła się sukcesem. Przekazaliśmy do Stowarzyszenia "Niebieski Skarb" 6 worków nakrętek.

Bardzo dziękujemy Uczniom SP Wicko, Rodzicom oraz całemu Gronu Pedagogicznemu za wsparcie tej szlachetnej akcji. 

koordynatorzy: Marta Paczuła-Bullmann, Ewa Wrońska

 

 

2
1
4
5
6
3
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Przejdź do góry strony