Pierwsze w roku szkolnym 2022/2023 spotkanie członków szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Data: 27-09-2022

W poniedziałek, 26 września 2022, znów spotkali się miłośnicy książek i komiksów, aby porozmawiać, porysować i przysłuchać się opowieściom o historiach wyjętych z kart literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Gośćmi specjalnymi wrześniowego spotkania były miłośniczki literatury fantasy, Milena Frejer i Nadia Fraszkowska, tego dnia reprezentujące świat Elfów, Nimf i Wróżek. Najpierw była relacja z tegorocznego Pyrkonu w Poznaniu, a następnie dziewczyny zarekomendowały m. in. nowe książki Anety Jadowskiej i cykl „Małe licho” Marty Kisiel.

Marta Gryciuk zwróciła naszej młodzieży uwagę na książki historyczne, zwłaszcza te o II wojnie światowej.

Amelia Bikowska przedstawiła swoje prace plastyczne w stylu japońskich mang, które od tygodnia można zobaczyć w naszej bibliotecznej „Narnii”.

Następne spotkanie DKK już w następnym miesiącu!

oprac. M.K.