Pierwszaki zostały pasowane na czytelników Biblioteki Szkolnej w Wicku

Data: 09-09-2021

Pierwszaki zostały pasowane na czytelników Biblioteki Szkolnej w Wicku

Pasowanie na czytelników jest już wieloletnia tradycja Biblioteki Szkolnej w Wicku. Co roku, zawsze w pierwszych tygodniach szkoły, uczniowie klas pierwszych biorą udział w bibliotecznych zajęciach warsztatowych, na koniec zwieńczonych uroczystym pasowaniem pierwszaków na czytelników biblioteki. W tym roku -  ze względu na zagrożenie pandemią – pierwszoklasiści wzięli udział w bibliotecznym święcie już na początku roku szkolnego. Gościem specjalnym tegorocznego pasowania była blogerka i tłumaczka języka włoskiego, Pani Anna Mantorska, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia inspirowane własną twórczością w języku polskim i włoskim.

Natomiast warsztaty przygotowujące małych czytelników do korzystania z zasobów bibliotecznych przeprowadzili uczniowie klas trzecich:  Lena Klawikowska, Róża Polewik i Antoni Szyca. Pokazali oni pierwszakom, jak prawidłowo wypożyczać książki i w jaki sposób korzystać z księgozbioru.

Na koniec pierwszoklasiści otrzymali czytelnicze upominki z Fundacji ABCXXI z Warszawy, a prowadzące warsztaty dzieci i zaproszony gość pamiątkowe gadżety promocyjne z logo Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku oraz z Instytutu Książki.

Pasowanie na ucznia uczennicy
Pani Ania