Pierwszaki na lekcjach o Reksiu

Data: 14-02-2022

Lekcje z pomagania i udzielania pierwszej pomocy odbyły się w Bibliotece Szkolnej w Wicku w formie spotkań kl. IA z Reksiem, ulubionym bohaterem dobranocek. Reksio jako pies niosący pomoc wszystkim zwierzętom, dbający o przyrodę oraz czuwający, by nikt nie był wyśmiewany ani krzywdzony, jest znakomitym wzorem dla dzieci, by te wzajemnie się szanowały i lubiły. W odcinku z jamnikiem Reksio zapobiega hejtowi na podwórku, gdy zwierzęta podwórkowe śmieją się z wyglądu szukającego przyjaźni jamnika. W odcinku z niepełnosprawnym kurczątkiem Reksio okazuje się zdolnym terapeutą, a w literackich przygodach Reksia, odczytanych w bibliotece, dzieci mogły usłyszeć, jak dzielny piesek ratuje swojego pana od utonięcia w niestrzeżonym kąpielisku na jeziorze, a na koniec staje się wykwalifikowanym ratownikiem.

Jednym słowem – warto poznać przygody dobranockowego pieska i posłuchać mądrych rad, jakich udziela nam Reksio!

Gorąco dziękujemy Muzeum Dobranocek ze Zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie za udostępnienie materiałów o Reksiu.

źródło obrazka: Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Plansza z Reksiem_źródło obrazka Muzeum Dobranocek w Rzeszowie