Performatywne Narodowe Czytanie w Wicku w wykonaniu Jolanty Juszkiewicz, aktorki Kropka Theatre

Data: 02-09-2022

Przedstawienie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w oryginalnej odsłonie  odbyło się już tradycyjnie w Wicku w przeddzień ogólnopolskich obchodów Narodowego Czytania, 2 września 2022. Widownią była starsza młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku. Dla uczniów kl. VII i VIII było to także spotkanie z  lekturą obowiązkową. Autorką performance’u spod znaku polskiego romantyzmu była aktorka Jolanta Juszkiewicz, która przed laty założyła swoją  autorską scenę w Australii. Artystka już 25 lat prowadzi teatr bez granic Kropka Theater, jeżdżąc ze swoimi przedstawieniami po całym świecie, od Australii po Kazachstan. Tym razem młoda publiczność z Wicka miała okazję poznać trzy Mickiewiczowskie ballady: „Romantyczność”, „Świteziankę” i „Lilije” w wersji jednoosobowego teatru.

Gorąco dziękujemy Pani Jolancie Juszkiewicz za przyjazd do Wicka i zaprezentowanie oryginalnej interpretacji romantycznego klasyka.

Organizatorami Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu były:

Biblioteka Publiczna Gminy Wicko, GOKiS w Wicku oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku. Na następne obchody zapraszamy za rok.

aut. fot. M.K.SP Wicko
fot. GBP Wicko 1