"Operacja Człowiek w Czerni" - nasi czwartoklasiści czytali dziecięcy kryminał w ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek"

Data: 19-10-2021

W pierwszej połowie października 2021 czwartoklasiści SP Wicko dołączyli do ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" , która od początku miesiąca trwa w bibliotekach szkolnych, gminnych i miejskich w całym kraju. Książką, która w tym roku zaprasza młodych czytelników do nocnego czytania w Polsce, jest niedawno zekranizowany dziecięcy kryminał "Operacja Człowiek w Czerni", autorstwa norweskiego pisarza, Jørna Liera Horsta.  W przyciemnionej sali naszej "Narnii" - wypożyczalni Biblioteki Szkolnej w Wicku - uczniowie i nauczyciele wspólnie przeczytali 4 pierwsze rozdziały tej książki. Na pamiątkę "nocnego" czytania wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali zakładki do książek od organizatora Nocy Bibliotek w Polsce.

Noc Bibliotek 1- akcja czytelnicza z kl. IVB
Noc Bibliotek 2- akcja czytelnicza z kl. IVB