Ogólnopolski sukces projektu „Szkoła Dialogu”

Data: 27-10-2022

W dniu dzisiejszym, tj. 26 października 2022 roku, miało miejsce podsumowanie XV edycji Szkoły Dialogu i ogłoszenie najlepszych projektów.

Projekt, którego organizatorem jest fundacja "Forum Dialogu", realizowaliśmy w ubiegłym roku szkolnym. Jego opiekunkami były: Anna Burak, nauczycielka historii oraz Dorota Halas, ucząca języka polskiego. Celem programu jest aktywizacja młodzieży z mniejszych miast i wsi na rzecz samodzielnego odkrywania lokalnej żydowskiej historii oraz upowszechnianie zdobytej wiedzy wśród miejscowej społeczności. Realizacja tego przedsięwzięcia pozwoliła nam okryć historię okolicznej społeczności żydowskiej żyjącej na naszych terenach.

W tegorocznej edycji „Szkoły Dialogu” wzięło udział 15 szkół z całej Polski, 13 placówek doprowadziło działania do końca – wśród nich była także młodzież z SP Wicko. Aby poznać wyniki, musieliśmy przejść wirtualną grę, która była nie tylko dobrą zabawą, ale pozwoliła także poznać prace innych uczestników.  Nasi „projektowcy”, wśród których przeważali ubiegłoroczni absolwenci, z ogromnym zaangażowaniem wykonywali zadania, które doprowadziły do Wielkiego Finału…

Zajęliśmy I miejsce w ogólnopolskim konkursie na projekt uczniowski upamiętniający lokalną społeczność żydowską, zdobywając główną nagrodę w kategorii „Zaangażowanie w działanie”.

Jesteśmy dumne z uczniów biorących udział w projekcie. O ich wyjątkowym zaangażowaniu świadczy przybycie w dniu dzisiejszym tak licznego grona absolwentów. Spotkanie z Wami sprawiło nam dużą przyjemność.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: http://dialog.org.pl/pl/xv-edycja-szkoly-dialogu-dobiegla-konca/

Opiekunki projektu: Anna Burak, Dorota Halas

Grafika 1: Ogólnopolski sukces projektu „Szkoła Dialogu”
Grafika 2: Ogólnopolski sukces projektu „Szkoła Dialogu”