Obchody Dnia Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

Data: 28-11-2022

W piątek, 25 listopada 2022, obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieciaki z klas I-III tylko na to czekały! Z radością przyniosły swoje ulubione pluszowe zwierzątka (nie tylko misie!) do szkoły i na korytarzach zaroiło się od niedźwiadków, piesków, kotów, kucyków, jednorożców, a nawet pluszowych ryb. Jednak misiów było najwięcej, bo w końcu to ich święto.

Wychowawczynie klas I-III wykjazały się olbrzymią pomysłowością i kreatywnością, podobnie jak ich uczniowie. Tego dnia nie zabrakło zajęć tematycznych na temat niedźwiedzi w przyrodzie, wierszy i piosenek o misiach, lekcji o początkach tego święta w Stanach Zjednoczonych, a także zajęć techniczno-plastycznych, podczas których dzieci wykonywały podobizny misiów z dostępnych materiałów: paierowych toreb, tektury, kolorowych papierów itp., itd.

Równie ciekawie było w szkolnej bibliotece. Uczniowie kl. II zostali zaproszeni na zajęcia o misiach w literaturze, czyli o niedźwiedzich bohaterach bajek,baśni, legend i dobranocek. Na początku drugoklasiści zostali zaproszeni do nowej Mediateki, gdzie wysłuchali fragmentu bajki muzycznej na płycie winylowej o przygodach misia Rymcimci i psiuńcia autorstwa Jana Wilkowskiego.

Następnie w "Narnii" - wypożyczalni dzieci omówiły z bibliotekarką dostępne w Bibliotece SP Wicko książki o misiach, a potem już w części medialnej obejrzały cykl krótkich filmów, z których dowiedziały się o popularnych polskich oraz zagranicznych "misowych" dobranockach, a także o prawdziwym bohaterze z czasów II wojny światowej, Misiu Wojtku, który pomagał polskim żołnierzom podczas działań wojennych, a potem trafił do ogrodu zoologicznego w Edynburgu.