Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Data: 16-10-2021

15 października 2021 roku w naszej szkole świętowaliśmy obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji zorganizowane zostały dwie uroczyste akademie dla uczniów klas 1-3 oraz 4-8. Obie akademie prowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Joanna Jurewicz oraz Adrianna Lubińska. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Michał Sałata - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku.

- W tym szczególnym dniu, jako dyrektor szkoły, mam zaszczyt podziękować wszystkim pracownikom naszej jednostki za wielki trud i osobiste zaangażowanie w tworzeniu tak dobrze zgranej społeczności szkolnej. [...] Nie gaśnie we mnie przekonanie, że to co robimy jest niezmiernie ważne. Że każdy z Was chce szkoły otwartej na potrzeby ucznia, z wysokim poziomem kształcenia, przyjaznej i nowoczesnej. Właśnie w tym kierunku zmierzamy. Głęboko wierzę, że te wszystkie postawione cele uda się zrealizować. - powiedział w swoim przemówieniu dyrektor.

Po przemówieniu dyrektora głos zabrali przybyli goście: ks. proboszcz parafii w Charbrowie - Stanisław Bugaj oraz przedstawiciel Rady Rodziców - Justyna Sprawska. Następnie Pan dyrektor szkoły wraz z Panią wicedyrektor wręczyli nagrody najbardziej zasłużonym pracownikom szkoły zarówno nauczycielom jak i pracownikom obsługi i administracji za wyjątkową działalność na rzecz jednostki.

Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży. Na koniec Samorząd Uczniowski obdarował nauczycieli pysznymi jabłkami oraz specjalnie przygotowanymi przez uczniów zakładkami do książek.

tekst: Szkoła Podstawowa w Wicku

fot. Waldemar Juszczak \ Samorząd uczniowski