"Noc Bibliotek" w Bibliotece Szkolnej w Wicku - wspólnie czytaliśmy lektury kl. V i VI

Data: 02-10-2022

W piątek (30.09.2022), czyli w przeddzień październikowej akcji czytelniczej odbywającej się w całej Polsce pod nazwą „Noc Bibliotek”, uczniowie klas piątych i szóstych zostali zaproszeni do wspólnej lektury w półmroku zaciemnionej na tę okazję naszej „Narnii”, czyli wypożyczalni biblioteki szkolnej. Przy nagranych nocnych dźwiękach przyrody, cykaniu świerszczy i pohukiwaniu sów, uczniowie wraz z nauczycielami czytali półgłosem wybrane „nocne” fragmenty swoich lektur: „Chłopców z placu Broni” oraz „Szatana z siódmej klasy”. Lekturę tekstu oświetlały im  tylko małe lampiony i latarki.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w akcji za pełne zaangażowanie, a naszym polonistkom, czyli Paniom Dorocie Halas i Joannie Jagodzińskiej za pomoc w organizacji tegorocznej akcji „Noc Bibliotek” w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Osobne podziękowania należą się również Pani Kasi Chodzińskiej za wspólną lekturę z dziećmi oraz Panu Piotrowi Ernestowi za wsparcie techniczne. Kolejna akcja już za rok!

Baner tegorocznej akcji "Noc Bibliotek" 2022
Logo akcji "Noc Bibliotek"
"Noc Bibliotek" 2022 w Bibliotece SP Wicko 2
"Noc Bibliotek" 2022 w Bibliotece SP Wicko 3