Data: 11-11-2023

Dziś (9 listopada 2023) w Bibliotece Szkolnej w Wicku mogliśmy rozdać wszystkim naszym pierwszakom książki, stanowiące oficjalną ich wyprawkę czytelniczą, która przyszła do nas z Instytutu Książki w Warszawie w ramach ogólnopolskiej kampanii zachęcającej do czytania, skierowanej dla najmłodszych, pod nazwą "Mała książka - Wielki Człowiek".

Tym razem w darmowym pakiecie tegorocznej wyprawki znalazła się książka znanej współczesnej pisarki dla dzieci, Justyny Bednarek,  którą nasi uczniowie mogą kojarzyć jako autorkę serii lekturowych książek o przygodach skarpetek. Tym razem jednak była to książka o książkach właśnie pod tytułem "Wnuczka antykwariusza" z dołączonym folderem kampanii.
Warto dodać, że tegorocznej kampanii czytelniczej dla dzieci towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”.

fot. Magdalena Kubiak, Gabriela Wichert

Grafika 1: Nasze pierwszaki otrzymały wyprawki czytelnicze w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - Wielki Człowiek"
Grafika 2: Nasze pierwszaki otrzymały wyprawki czytelnicze w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - Wielki Człowiek"