Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się w konkursie literackim "Legendy Błękitnej Krainy"

Data: 30-05-2022

W poniedziałek, 30 maja 2022, w sali rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się uroczyste podsumowanie Otwartego Konkursu Literackiego "Legendy Błękitnej Krainy". Warto zaznaczyć, że zasięg tego konkursu rośnie z roku na rok. W tym roku oceniano prace uczniów ze szkół m. in. z Lęborka, Nowej Wsi Lęborskiej, Wicka, Łeby czy Gniewina.

Dla nas najważniejszą informacją jest to, że w ciągu ostatnich kilku lat w kolejnych edycjach "Legend Błękitnej Krainy" teksty autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku są doceniane i zdobywają najwyższe laury i wyróżnienia. Nie inaczej było teraz.

W swoich kategoriach wiekowych Lena Mielewczyk z kl. VIIA i Katarzyna Chmielewska z kl. VIIIC zostały wyróżnione. Adrianna Lubińska również z kl. VIIIC zdobyła drugą lokatę, natomiast Maksymilian Halas z VIIIA zajął pierwsze miejsce.

Opiekunkami merytorycznymi uczniów ze szkoły w Wicku były: Dorota Halas i Magdalena Kubiak.

Gorąco gratulujemy naszym reprezentantom. Jesteśmy z Was dumni!

oprac. M.K.