Nasi ósmoklasiści poznawali oferty edukacyjne lęborskich szkół

Data: 12-03-2023

1 marca  2023 roku uczniowie klas ósmych odwiedzili Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Lęborku. Dyrektor szkoły, Tomasz Tutak oraz przedstawiciel SU szkoły omówili ofertę edukacyjną tego liceum na rok szkolny 2023/2024. Przybliżyli działania szkoły, udział w projektach, międzynarodową wymianę uczniów i współpracę z uczelniami wyższymi. Ósmoklasiści zwiedzili LO nr 2. Obejrzeli klasopracownie, aulę, salę audiowizualną, sale gimnastyczne oraz teren przyszkolny.

Natomiast 10 marca 2023 do SP Wicko przybyli przedstawiciele Powiatowego Centrum Edukacyjnego im. E. Kwiatkowskiego z Lęborka. Wicedyrektor szkoły oraz doradca zawodowy przybliżyli ósmoklasistom ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny. Szczegółowo omówili poszczególne kierunki, możliwość podjęcia pracy po ukończeniu PCE oraz warunki odbywania praktyk zawodowych. Uczniowie otrzymali zaproszenie do zwiedzenia szkoły.

oprac. K. Monczak