Nasi górą na zawodach lekkoatletycznych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lęborku

Data: 21-05-2023

Kolejny "worek medali" przywieźli nasi uczniowie z powiatowych zawodów w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się 18 maja 2023 w Lęborku w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Duży sukces osiągnęła nasza sztafeta dziewcząt w biegu 4x100 m: I miejsce i awans na zawody wojewódzkie. Skład sztafety to: Michalina Bąkała, Zuzanna Pobudkiewicz, Natalia Godula, Aleksandra Grzegorczyk. Indywidulnie także, zarówno chłopcy, jak i dziewczyny, wypadli świetnie.

Oto szczegółowe wyniki:

• I miejsce Natalii Goduli w biegu na 100 m i awans do zawodów wojewódzkich.
  • I miejsce Aleksandry Grzegorczyk w biegu na 1000 m.
  • I miejsce w biegu na 300 m i III miejsce w skoku w dal Zuzanny Pobudkiewicz,
  • III miejsce Michaliny Bąkały w biegu na 600 m.
  • III miejsce Daryny Baliuk w pchnięciu kulą.

Wśród chłopców najlepsze miejsca zajęli:

• III miejsce Remigiusz Wroński w biegu na 600 m.
  • III miejsce Sylwester Kozioł w biegu na 1000 m.
  • III miejsce Tomasz Goike w skoku w dal.

Były to bardzo udane zawody dla naszych szkolnych lekkoatletów. Wszyscy medaliści zasługują na wielkie brawa, a szczególnie dziewczęta, które będą reprezentować naszą szkołę w zawodach wojewódzkich. Dziękujemy i życzymy Wam kolejnych sukcesów sportowych!

Źródło info i fot.: FB SP Wicko