Narodowy Dzień Dyni - National Pumpkin Day i Halloween na lekcjach języka angielskiego

Data: 30-10-2022

W tym tygodniu głównym tematem na lekcjach języka angielskiego było Święto Dyni i Halloween. Narodowy Dzień Dyni - National Pumpkin Day, obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych 26.10, a Halloween 31.10. Zajęcia te realizowane są zgodnie z podstawa programową nauczania języka angielskiego. Lekcje kulturowe to okazja do poznania tradycji i sposobów obchodzenia różnych świąt w krajach anglojęzycznych.

W klasach młodszych uczniowie poznali słownictwo z tym związane, śpiewali piosenki i kolorowali dynie, a w klasach starszych próbowali wydostać się z Halloweenowego Escape Roomu, utrwalali słownictwo i struktury gramatyczne wplecione w tematykę Halloween, ćwiczyli czytanie ze zrozumieniem. We wszystkich tych  klasach uczniowie oglądali też film pt. "What is Halloween"? Z niego dowiedzieli się, skąd pochodzi to święto, jakie są zwyczaje z nim związane, a przede wszystkim to, że w dzisiejszych czasach chodzi o to, żeby dobrze się bawić. Happy Halloween and have a great time!

oprac. Magdalena Wójcicka