Narodowe czytanie w naszej szkole już 3 września

Data: 19-08-2021

Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

Gabriela Zapolska napisała Moralność pani Dulskiej jesienią 1906 roku. Utwór bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Prapremiera sztuki odbyła się 15 grudnia 1906 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie. Kilka tygodni później wystawiono ją w Warszawie, a następnie we Lwowie, gdzie autorka osobiście czuwała nad przygotowaniami i brała udział w próbach.

Narodowe Czytanie w naszej szkole odbędzie się w piątek, 3 września 2021 roku od godziny 8.35 (druga godzina lekcyjna). Zjednoczmy się tego dnia wokół nieprzemijających wartości naszego literackiego kanonu, aby czerpać radość z bycia razem przy wspólnej lekturze. Gościem honorowym będzie Kazimierz Bernad - wiceprzewodniczący Rady Gminy Wicko.

Grafika 1: Narodowe czytanie w naszej szkole już 3 września