Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku

Muminki przywitały charbrowskie przedszkolaki w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Obchody XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Data: 12-05-2022

Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Charbrowie uczestniczyły w czwartek (12.05.2022) w obchodach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Dzieci zostały przywitane przez muminki. Nawet Dyrektor Szkoły zgodził się z tej okazji odegrać rolę Muminka, Tatusia Muminka i Ryjka .

Powodów do muminkowego spotkania z dziećmi było kilka. Po pierwsze starszaki i średniaki mogły poznać miejsce, już niedługo stanowiące część szkoły,  do której będą codziennie chodzić. Dowiedziały się też, co - oprócz książek – znajduje się w szkolnej bibliotece i co ciekawego można tu robić.

Najstarsza książka w Bibliotece Szkolnej w Wicku, jaką zobaczyły podczas pierwszych swoich zajęć bibliotecznych, ma ponad 120 lat. Najdłuższa – harmonijkowa - ma po rozłożeniu długość ponad 3 metrów. Jest też książka grająca, jest również taka, która świeci, a także kilka książek przestrzennych oraz z ruchomymi, zmieniającymi się obrazkami. Był też moment poświęcony czarnym płytom winylowym, odtwarzanym na gramofonie. A wszystko to w towarzystwie nie tylko dorosłych opiekunów, ale również  przy zaangażowaniu bibliotecznej przewodniczki po szkolnych zbiorach, uczennicy Leny Klawikowskiej z kl. IIIB.

Wspólne czytanie jednej z muminkowych historii przypomniało dzieciom i dorosłym o tym, że czytanie może być świetnym sposobem na zabawę z rodziną i przyjaciółmi. Była to też doskonała okazja, aby udowodnić przedszkolakom, że choć od pierwszego wydania „Opowiadań z Doliny Muminków” minęło już równo 60 lat, to nadal dzieci z całego świata nie zapominają o sympatycznych trollach z Północy i wciąż boją się Buki, przynoszącej zimę.

Mamy nadzieję, że przedszkolakom z Charbrowa spodobała się nasza biblioteka i że odtąd dla nich – zgodnie z tegorocznym hasłem obchodów Tygodnia Bibliotek w Polsce – każda biblioteka stanie się „światem w jednym miejscu”. Wartościowym, mądrym i wartym poznania dla każdego człowieka w każdym wieku!

oprac. Magdalena Kubiak

fot. SP Wicko i Przedszkole w Charbrowie

02
01
03
04
05
06
07
08
10
11
12
13
14
15
16
09
17

Przejdź do góry strony