"Moja - Twoja - Nasza Biblioteka!" - obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej szkolnej bibliotece

Wizyta przedszkolaków z Wicka i Charbrowa

Data: 17-05-2023

W poniedziałek i wtorek, 15-16 maja 2023, gośćmi naszej szkoły były przedszkolaki z Wicka i Charbrowa, które od września dołączą do grona naszych uczniów. Celem ich wizyty była zorganizowana w Bibliotece Szkolnej w Wicku wystawa o Mikołaju Koperniku (Patronie tego roku) i udział w zajęciach bibliotecznych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: "Moja - Twoja - Nasza Biblioteka!", słowa uczące, że przestrzeń biblioteki jest wspólna i warta poznania dla wszystkich, bez względu na wiek czytelnika. Przy okazji obecności w szkole przedszkolaki zwiedziły też miejsca, które od września staną się ich przestrzenią do nauki i zabawy: korytarz i klasy I-III na parterze, świetlicę, stołówkę i szkolną szatnię. Przywitaliśmy ich ciepłym słowem oraz w kilku zdaniach przekazaliśmy, na co mogą liczyć w naszej placówce. Bardzo dziękujemy za wizytę. Do zobaczenia we wrześniu na szkolnych korytarzach.

oprac. M.K. i FB SP Wicko